Конспект заняття «Книжкина лікарня» у підготовчій групі. «Бібліотечний урок «Книжкина лікарня Заклеювання розриву вздовж корінця

Ремонт книг. Книжкина лікарня.

Інтеграція освітніх галузей:«Пізнання», «Соціалізація», «Читання художньої літератури», «Художня праця»

Цілі:

Освітні:навчити учнів простого ремонту книг;

Розвиваючі:розвивати логічне мислення, координацію рухів, повторити правила роботи з інструментами.

Виховні: виховувати дбайливе ставлення до книги, повагу до праці людей, які видають книгу.

Обладнання:готовий виріб, книга, таблиця з правилами роботи, креслення виробу, книга для роботи, пергамент, альбомні листи або зошити, олівець, лінійка, клей, пензлі, ножиці.

Демонстраційний матеріал: фільм для дітей «Як народжується книга»

Методичні прийоми:ігрова ситуація, бесіда-діалог, фізхвилинка, продуктивна діяльність дітей, аналіз підбиття підсумків.

Хід НОД.

Організаційний момент.

Здрастуйте хлопці!

Спочатку давайте перевіримо, чи все готове до заняття. На парті маєте лежати пергамен, альбомні листи. Клей олівець. Лінійка, ножиці.

Викладення нового матеріалу.

Сьогодні ми з вами займатимемося.... втім ви зараз самі мені скажете, чим займатимемося.

Для цього я вам загадаю загадки, і якщо ви їх відгадаєте, то дізнаєтесь про тему нашого позакласного заняття.

Я все знаю, все хочу,

А сама завжди мовчу.

Щоб подружитися зі мною

Потрібно грамоті вчитися.

Говорить вона беззвучно,

А зрозуміло й не нудно.

Ти розмовляй частіше з нею-

Станеш у четверо розумнішим.

Про що ці загадки? (Про книги)

Правильно, хлопці, про книги.

Сьогодні у нас у гостях книги. Подивіться який жалюгідний вигляд у наших книг. Вони потребують нашої допомоги. А чим ми можемо допомогти нашим книгам? (Заклеїти порвані листи)

Правильно.

Сьогодні ми будемо ремонтувати книги, перетворимо наш клас на книжкову лікарню.

Усі ми будемо лікарями, а пацієнтами будуть книжки.

Вступна розмова.

Хлопці, чому треба лікувати книжки? (щоб вони довго служили людині)

Яку користь прийнято книги? (дають знання)

З того часу, як з'явилася перша друкарська машина, книг випускається дедалі більше. Великі друкарні випускають десятки тисяч книжок за день. Кожна книга проходить ряд цехів: набірний, верстальний, друкований, палітурний. І ось книга готова! (Показ книги)

Наш уряд дбає про те, щоб громадяни більше читали. Адже наша країна вважається найбільш читаючою у світі. Скільки у нашій країні книгарень, бібліотек. Але це не означає, що ми маємо рвати та кидати книги. Зараз я прочитаю вам вірш, який має назву «Хороша книга» А.Ємцова

Алла книгу прочитала

З захопленням, не поспішаючи.

І на книзі написала:

"Ця книга хороша".

А потім на Аллу дивлячись,

Написала ручкою Надя:

«У цій книзі щось є

- Всім раджу прочитати».

А потім Сергію з Мишком

З книжкою бачили під пахвою:

«Прочитали 10 разів

Ця книга – найвищий клас!»

Виписали весь папір

Книги вірні друзі

Ось така сумна історія нашої книжки!

Та не тільки у цієї книги така доля

Перша книга.

Подивіться, якою я стала, ви не впізнаєте мене? Я постаріла, хвора стала. Хто мене вилікує?

Друга книжка.

Хто мене вилікує? Хто мені допоможе?

Третя книжка.

Була я новою, гарною. А якою я стала, подивіться на мене. Хто мене вилікує? Хто мені допоможе?

Хлопці, допоможемо книжкам! (Так) Тоді за справу! (Показую книгу)

Подивіться та скажіть з якого матеріалу зроблена книга? (Картон, листів паперу, палітурної тканини)

З яких деталей складається книжка? (палітурна кришка, форзац, титульний лист, обріз блоку, коріння)

За допомогою чого скріплена книга? (клею та ниток)

Подивіться основні хвороби книг і як треба лікувати.

Заклеювання розриву

Вимірюємо довжину розриву, вирізаємо з пергаменту смужку та приклеюємо до місця розриву. Навіщо ми використовували пергамент? (щоб було видно літери)

Заклеювання розриву вздовж корінця.

Спершу треба виміряти довжину книги. Вирізати з альбомного паперу смужку такої ж довжини. Далі зігнемо смужку навпіл і приклеюємо вздовж розірваного корінця, так щоб ця смужка не закривала літери.

Підклеювання кутів та кришки.

Вимірюєте кут розриву, розміщуєте деталь розриву так, щоб один з кутів був прямий, вирізуєте і приклеює. Тепер вимірюємо довжину кришки і розмітимо деталь (смужку), вирізаємо її, згинаємо навпіл і приміряємо. Смужка не повинна закривати букви та приклеюємо.

Вклеювання сторінок.

Обмазуємо сторінку клеєм з правильного боку, приклеюємо до корінця.

Інструкція з техніки безпеки.

Перш ніж приступити до роботи, повторимо правила роботи з ножицями.

    не тримайте ножиці кінцями догори.

    не залишайте ножиці у відкритому вигляді.

    передавайте ножиці лише у закритому вигляді та кільцями у бік товариша.

    при роботі стеж за пальцями лівої руки.

    лінія розмітки повинна залишатися на деталях, що вирізуються.

    при вирізуванні кола, повертай папір за годинниковою стрілкою.

    багато клею на пензлик не бери, наноси клейтонкими шарами по всій поверхні.

Практична робота.

Можете братися до роботи. (стежити за технікою безпеки, порядком, індивідуальна допомога)

Підсумок.

Подивіться скільки книг ми вилікували, всі вони нам дуже добрі.

Як ми повинні ставитись до книг, щоб вони були чистими і новими? (дбайливо)

Усі молодці. Заняття закінчено.

Книга - це вірний і добрий друг кожної людини. Важко уявити дитинство без «Колобка» та «Червоної шапочки». Книга робить людину добрішою, вчить правильному ставленню до життя, навколишнього світу та людей. Тому ми дорослі повинні навчати дітей дбайливо ставитись до книг. З цією метою у нашому дитячому садкупройшов день добрих справ «Книжкова лікарня». Ми пояснили хлопцям, що саме ми, читачі, відповідаємо за здоров'я книги. Саме ми повинні берегти книгу, турбуватися, щоб продовжити її життя - підклеїти сторінки, обкладинку, наш обов'язок ставитись до книжок з повагою та любов'ю. Наші діти з великим інтересом та відповідальністю підійшли до «лікування» книг. Навіть малюки з розумінням поставилися до цього заходу. Діти брали порвані книжки та йшли до «Книжчиної лікарні» лікувати їх. Лікарями були діти підготовчої групи.

Захворіли наші книжки

Ой біда, що нам робити?

Їх зіпсували хлопчаки

Соромно буде шибеникам!

Книжки ми зібрали дружно

Поклали їх на стіл

Терміново нам лікувати їх потрібно

Зайвою буде розмова


Цю книжечку підклеїмо

І сторінки зберемо

Цю книжечку розкладемо

І пропрасуємо праскою


Полікували наші книжки!

Ми – хлопці молодці!

Не страшні тепер хлопчаки

Хулігани, шибеники.


Ми думаємо, що день добрих справ запам'ятався дітям і вони засвоїли, що книги корисні та необхідні людині.

« Книжкиналікарня»

(спільний захід батьків, дітей та вихователя)

Мета заходу:

Залучити батьків до виховання у дітей любові до книги.

Вчити дітей дбайливо ставитись до книг: не рвати, не малювати на книгах, при необхідності підклеювати їх самостійно або за допомогою старших.

Вихователь: «Книга – кращий другхлопців,

Усі про це говорять»

Розповідь вихователя про значення книги для людини.

Запропонувати батькам та дітям згадати прислів'я та приказки про книги.

«Книжка в щастя прикрашає, а в нещастя втішає».

«Книга подібна до води – дорогу знайде скрізь».

«Не червона книга листом, а червона розумом».

«Споконвіку книга вирощує людину».

"Хороша книга яскравіше зірочки світить".

«Одна хороша книга краща за багато скарбів».

Вихователь:

Відгадайте, хлопці, про кого я вам зараз розповім:

«Цей хлопчик носив яскравий блакитний капелюх, жовті канаркові штани та помаранчеву сорочку із зеленою краваткою. Убравшись таким папугою, він цілими днями тинявся містом і складав різні небилиці».

Так, це Незнайко. Його прозвали так, тому що він нічого не знав і не любив займатися. А серед вас є Незнайки? Нині ми це перевіримо. Я читатиму вірші, а ви продовжите.

Гра « Вгадай твір»

А лисички

Взяли сірники,

До моря синього пішли,

Море синє запалило.

Море полум'ям горить,

Вибіг із моря…(кит).

К. Чуковський «Плутанина».

На брата сердиться сестра:

Її звуть Марина,

А він стоїть серед двору,

Кричить: «Ти де…» (малина).

А. Барто «Літера Р».

Крихітка син до батька прийшов,

І спитала малюк:

Що таке добре

І що таке ... (погано).

В. Маяковський «Що таке добре і що таке погано»

«Дізнайся казку»

А дорога далека,

А кошик нелегкий,

Сісти б на пеньок,

З'їсти б пиріжок. (Маша і Ведмідь)

Ах ти, Петя-простота,

Схибив трошки!

Не послухав ти кота,

Виглянув у віконце. (Півник-золотий гребінець)

Немає ні річки, ні ставка,

Де води напитися?

Дуже смачна вода

У ямі від копитця. (Сестриця Оленка і братик Іванко)

Червона дівчина сумна,

Їй не подобається весна.

Їй на сонці тяжко,

Сльози ллє бідолаха. (Снігуронька)

Він від бабусі пішов,

Він від дідуся пішов.

Відгадайте без підказки,

З якої він казки? (Колобок)

Відчинили двері козенята.

І зникли всі кудись. (Вовк та семеро козлят)

Хто тут був і що забув?

Абетка (А.Толстой «Золотий ключик або Пригоди Буратіно»).

Короб (російська народна казка «Машенька та ведмідь»).

Ріпка (російська народна казка «Ріпка»).

Червона шапочка (Ш.Перро "Червона шапочка").

Туфелька (Ш.Перро "Попелюшка").

Монетка, самовар (Ш.Перро «Кіт у чоботях»).

Чобіт (Ш.Перро «Кіт у чоботях»).

Повітряна кулька (А.Мілк «Вінні-Пух»).

Банку з варенням (Ліндгрен "Малюк і Карлсон").

Горошина (Г.Х. Андерсен "Принцеса на горошині").

Вихователь:

Хлопці, книги бувають не лише з віршами та казками. З книг можна дізнатися багато цікавого про природу, про рослини і тварин, про різні країни, моря, океани, острови і все, що вам цікаво. Щоб знайти дорогу до книжкової країни, необхідно знати правила поводження з книгами. Хто з вас знає, як поводитися з книгами?

Діти:

Брати книгу чистими руками.

Акуратно перегортати сторінки.

Залишати в книзі закладку та не загортати сторінки.

Книга має бути в обкладинці.

Не їсти під час читання.

- Не залишати книгу у розгорнутому вигляді.

Ось тепер ми можемо вирушати до книжкової країни.

На столах заздалегідь підготовлені книги. Діти разом із батьками розглядають їх, називають авторів, згадують назви.

На очі трапляється стара розірвана і зім'ята книга. Обігрується ситуація « Захворілакнижка».

Вихователь:

Що сталося з цією книжкою?

Вирвав її хлопчик.

Потрібно книжечці допомогти.

А як ми можемо допомогти книжці?

Правильно. Ми можемо розрівняти сторінки, підклеїти книгу і зробити нову обкладинку. Давайте всі разом допоможемо цій та іншим книгам.

Батьки разом із дітьми підклеюють книжки.

Кохання Нарожне
Конспект заняття «Книжкина лікарня»

Ціль: познайомити з основними елементами книги, вчити знаходити основні елементи книги, формувати дбайливе ставлення до книг, вчити їх ремонтувати. Розвивати емоційну чуйність, увагу, розумові операції.

Діти стоять півколом.

Хлопці, послухайте та відгадайте загадку:

Що за добрі друзі живуть у домі у мене?

Вони стоять у шафі на полицях

У палітурках товстих, тонких,

Друзі розповідають мені

Що відбувається землі.

Про що ця загадка?

А у вас удома є книги?

Хлопці, як ви вважаєте, навіщо нам книжки?

З книг ми дізнаємось багато нового, цікавого, багато корисного. У книгах можна знайти відповідь на будь-яке запитання, адже не дарма кажуть: "Книга - джерело знань".

Хлопці, які прислів'я та приказки ви знаєте про книги?

Діти читають прислів'я та приказки.

Хороша книга – найкращий друг.

Хто багато читає – багато знає.

Книга допоможе у праці, виручить у біді.

Книги – наші найкращі друзі.

Книги не говорять, а правду кажуть.

Будинок без книги – день без сонця.

Книга – вікно в великий світ.

Книгу читаєш, як на крилах літаєш.

Книга – твій друг, без неї як без рук.

Молодці, хлопці, багато хороших прислів'їв та приказок згадали.

Хлопці, а де живуть книги у нашій групі? Правильно, в книжковому куточку. Давайте пройдемо до наших книг.

Підходимо до книжковому куточку.

Подивіться, по-моєму, в книжковомукуточку не все гаразд. Вас нічого не дивує?

На столі лежать старі, рвані, списані книги.

Сьогодні вранці до нас у групу прийшло ось таке лист: «Здрастуйте, шановні хлопці! Цей лист написали вам книжки. Так сталося, що колись ми були новими, красивими, просто чудо! А зараз подивіться на нас! Що сталося з нами? Ми стали старими, не красивими, рваними. Нам дуже хочеться бути колишніми, гарними. Сподіваємося, що ви нам допоможете, зможете нас вилікувати і упорядкувати нас. З повагою до вас – книги»

Хлопці, як ви вважаєте, чому книжки стали такими?

Як ми можемо допомогти захворілим книгам?

Правильно, хлопці.

У нас у групі для порваних книжок відкрито лікарню.

Ми всіх їх у порядок маємо привести,

Від загибелі бідні книжки врятувати.

Уявіть, що з вами ми стали лікарями (одягаю шапочки).

Одне лише завдання стоїть перед нами:

Хворих зцілити, Щоб здоровими стали,

Щоби добрі діти їх довго читали.

Але для того, щоб лікувати хворі книжкипотрібно знати, що у них болить. Давайте познайомимося з тим, як влаштована книга. Хороший читач має знати, як називаються частини книги.

Показую дітям картки.

Хлопці, на цих табличках написані основні елементи книги. Давайте прочитаємо та покажемо елементи книги.

Діти читають таблички, я показую та пояснюю.

Обкладинка – захищає книгу від пошкоджень та надає їй ошатного вигляду. Вона підкаже, хто автор книги, як вона називається.

На сторінках надруковано текст книги. Чим більше сторіноктим товщі книга.

Малюнки, картинки у книгах ще називають ілюстраціями. Книгу з ілюстраціями читати цікавіше.

Корінець - основна частина книги. Він скріплює всі сторінки та обкладинку книги.

То з яких частин складаються книги?

А тепер настав час вилікувати наші книжки, поставивши їм діагноз

Якщо книжка захворіла, випали сторінки,

Її вилікує завжди « Книжкина лікарня» .

Акуратно лікарі – добрі діти –

Сторінки склеять без сліду!

Будь здорова, книжка!

Давайте оглянемо наших хворих.

Яку книжку ти лікуватимеш, Юрко? Що ти будеш робити?

А ти, Танюша?

Так усі діти розповідають, що робитимуть. Потім виконують роботу.

Молодці, хлопці! Ви добре попрацювали, допомогли книгам, я гадаю, вони вам вдячні.

Скажіть, хлопці, як треба ставитись до книг, щоб вони не хворіли? (дбайливо, акуратно).

Давайте згадаємо правила дбайливого ставлення до книг.

1. Чи не рвати книги.

2. Не малювати та не писати на сторінках.

3. Не загинати сторінки.

4. Не брати книжки брудними руками.

Молодці, хлопці! Я думаю, ви завжди виконуєте ці правила.

Хто з книжкою всюди крокує,

Хто з нею вміє дружити,

Тому ця книга допоможе

Вчитися, працювати, дружити!

Конспект провадження трудової діяльності в підготовчій групі«Книжкина лікарня. Допоможемо малюкам»

Ціль:формування позитивного ставлення до праці у дітей дошкільного віку.

Завдання:

    Формувати вміння планувати послідовність своєї роботи.

    Розвивати навички самостійно виконувати необхідні трудові дії: підготувати місце та інвентар для роботи; удосконалювати вміння працювати з ножицями, клеєм та папером; повторити правила роботи із книгою.

    Виховувати акуратність, працьовитість, відповідальність за доручену справу, взаємодопомогу, почуття задоволення за виконану роботу.

Форма проведення:колективна.

Обладнання:книги; алгоритм роботи з книгою, ножицями, клеєм; клей; папір; серветки; ножиці, клейонки.

Інтеграція областей:комунікативний розвиток, пізнавальний розвиток, фізичний розвиток, соціально – комунікативний розвиток, художній розвиток

Попередня робота:розучування прислів'їв про працю, повторення правил користування книгою, ножицями, клеєм.

Просторово – тимчасовий ресурс:групове приміщення, тривалість 30 хвилин.

Методи пед. діяльності:словесні (розмова, прислів'я); наочні (картинки); практичні (робота з книгами).

Хід заняття

Восп:Діти, подивіться на наш книжковий куточок. Які там книжки? Подивіться ці книги, це книжки малюків, що з ними? Давайте з вами згадаємо, як треба користуватися книгою. (Алгоритм користування з книгою)

Правила поводження з книгою

    Бережіть книгу: не брудь її, не заминай сторінки, правильно їх перегортати, не змочувати палець слиною.

    Не грайся з книгою, вона від цього мнеться.

    Після того, як подивився і почитав книгу, не забудь покласти її на місце.

    Правильно зберігай книгу, у спеціально відведеному місці – у книжковій шафі або на полиці.

    Якщо помітив, що книга не в порядку, полагоди її сам або за допомогою дорослого.

Восп:Чому книжки стали такими? Чим ми можемо допомогти їм?

Восп:Хлопці, скажіть, що нам для цього треба? (Алгоритм допомоги книгам)

Фізкультхвилинка

Раз два три чотири п'ять,

Починаємо відпочивати.

Спинку бадьоро розігнули,

Ручки вгору потягли.

Раз і два, сісти і встати,

Щоб відпочити знову.

Раз і два вперед нахилитися,

Раз і два тому прогнутися.

Ось і стали ми сильнішими,

Здоровіший і веселіший!

Восп:А зараз давайте згадаємо як користуватись клеєм? Як користуватись ножицями?

Восп:Давайте приступимо до роботи. Проходьте до столів. Спочатку нам треба відміряти смужки на папері. Відміряємо смужку на 3 см і згинаємо її, відрізаємо її і приміряємо підходить вона чи ні. Згинаємо її навпіл і намазуємо одну половину клеєм, а потім другу половину і приклеюємо.

Восп:Діти, хто вже все зробив, давайте згадаємо прислів'я про працю:

Справа майстра боїться.

Закінчив справу – гуляй сміливо.

Вміння та праця все перетруть.

За всяку справу берись вміло.

Самостійна діяльність разом із вихователем. Після виконання роботи наводимо свої робочі місця до ладу.

Восп:Хлопці, ми з вами допомогли сьогодні молодшій групі, а в понеділок дізнаємося, чи потрібна ще наша допомога іншим малюкам. Ми разом з вами віднесемо їм книги та розповімо про правила поводження з книгою.