Конспект індивідуальних занять із підготовки до школи. Конспект комплексного заняття з підготовки дітей до школи з елементами тренінгу

День перший. Заняття 1.

Тема: Знайомство

Мета: 1. Знайомство друг з одним.

2. Запровадження знака 1.

Хід заняття.

I . Організаційний момент.

Зустріч дітей. Допомога вибору місця у класі.

II . Повідомлення теми і метизаняття. Знайомство друг з одним.

Діти, сьогодні наше перше заняття ми присвятимо знайомству одне з одним. Як ви вважаєте, чого ми повинні навчитися на занятті? (Як знайомитись, дізнатися імена один одного). Так, ми повинні дізнатися про імена дітей у класі. А хто знає, як люди знайомляться? (Називають своє ім'я). Правильно. Давайте зараз голосно кожен із вас назве своє ім'я на рахунок раз, два, три. А на цей знак (паленого на губи) мовчок. Добре. Починаємо знайомитися "раз, два, три". Хто скаже, як звати цього хлопчика? А цю дівчинку? Чи вийшло у нас знайомство? Чому? (Діти з місця вигукують відповіді).

Діти, я нічого не можу зрозуміти. Ви все кажете відразу і мені

нічого не зрозуміло. А щоб я вас розуміла, у школі є певне правило: Хочу відповісти піднімаю... (руку). Правильно. А хтось вміє піднімати руку no-шкільному? Покажіть будь ласка. Це шкільне правило позначимо спеціальним знаком.

А тепер відповімо по-шкільному: чому не вийшло у нас знайомство? (Говоримо всі разом ніхто нічого не чув).

Висновок: Всім разом говорити не варто. Говорити треба по черзі. Як розумієте вираз по черзі.

А тепер познайомимося правильно, і допоможе нам у цьому повітряна кулька. Той, хто його отримає, має встати, назвати своє ім'я і трохи розповісти про себе. Зараз кулька у мене. Можна розпочнемо наше знайомство з мене. (3-4 пропозиції про себе). Потім кулька передається кожному з учнів. А тепер ви чули всіх дітей? Хто запам'ятав ім'я...? Відразу запам'ятати усі імена дуже важко. Сьогодні ми намагатимемося запам'ятати ім'я сусіда по парті. Ще раз назвіть один одному ваші імена, при цьому посміхніться чи потисніть один одному руки.

Математика.

Тема:Рахунок предметів.

Цілі:- познайомити з рахунком предметів, із поняттями «стояти

перед…», «іти за…», «перебувати між…» та інших;

Вчити писати графічні диктанти;

Розвивати пізнавальні здібності дітей у

підготовчий період.

Обладнання:- магнітофон, набір цифр, казкові герої,

іграшки-звірі.

Примітка: після кожного письмового завдання діти оцінюють свою роботу, зафарбовуючи гурток поряд у зелений (все вийшло), жовтий (були деякі труднощі) та червоний (треба ще попрацювати, не вийшло)

ХІД ЗАНЯТТЯ

    Знайомство з дітьми.

Кожна дитина підводиться і називає своє ім'я. (Показати хлопцям, як діти повинні вітати дорослих та піднімати руку).

    Математичне заняття.

Сьогодні ми з вами подорожуватимемо казковою країною, в якій на нас чекають казкові герої.

Завдання Незнайки:

1). Промовлення вірша з рухами:

Дощ капнув на долоню (Правою рукою торкаємося лівої руки)

На квіти (Круговий рух правої руки)

І на доріжку(обидві руки перед собою)

Льється, ллється – ой, ой, ой!(похитування голови)

Побігли ми додому,(біг на місці)

Прибігли ми додому та сіли(Сідаємо за парти)

А у віконце дивимося – у небі дощ йде.

Зараз я вам говоритиму, як іде дощ – повільно чи швидко:

Кап… кап… кап… (А ви пальчиками по столу постукайте, покажіть, як це буває – як на фортепіано).коливання голови)

(обидві руки перед собою) країні, в якій на нас чекають казкові герої.

2). Робота у зошитах.

- А тепер покажемо Незнайку, як іде дощ (ставимо крапку в кут кожної клітини).

Спочатку дощ капав, а тепер він став сильнішим. Ось що вийшло на склі:

Але дощик закінчився, і ми можемо пограти.

(Діти пальчиками стукають, як на піаніно, зображуючи, як стукає дощ.)

Завдання Буратіно:

1) Рахунок предметів (прямий та зворотний).

2) - Намалюйте стільки червоних квадратиків, скільки пальчиків на лівій руці.

Підніміть ліву руку.

Скільки пальчиків?

Порахуємо хором...

Фізкультхвилинка

Буратіно підтягнувся,

Раз – нахилився,

Два – нахилився,

Три – нахилився,

Руки – в сторони розвів,

Ключик - так і не знайшов,

Щоб ключик той дістати,

Треба трохи вище стати

Діти стають на шкарпетки, щоб дістати ключик.

Завдання Мальвіни:

Скільки рибок на малюнку? (1)

Хто зможе із цих цифр знайти одиницю?

Намалюйте 1 рибку.

Завдання Колобка:

Назвіть звірів: кіт, ведмідь, білка, заєць.

Хто вартий першим?

Хто вартий останній?

Хто стоїть між ведмедем та зайцем?

Між ким стоїть ведмідь?

Хто вартий другий?

Хто стоїть за ведмедем?

Хто стоїть перед зайцем?

Завдання Зайченя:

Гра «Пройди по доріжці»

    Підсумок заняття.

Розвиток мовлення.

Тема: Розвиток мови: вірші А. Барто. Лист елементів букв.

Штрихівка. Шкільне приладдя.

Цілі:- розвивати мову дітей; вчити виділяти звуки у слові,

дізнаватися про кількість звуків; складати оповідання з

сюжетним картинкам.

Обладнання:сюжетні ілюстрації віршів О.Л. Барто,

магнітофон, шкільне приладдя.

ХІД ЗАНЯТТЯ:

    Робота з розвитку мови.

«Вгадай вірш»

Розповідь віршів А.Л. Барто за сюжетними картинками.

А як ви ставитеся до своїх іграшок?

Фізкультхвилинка (музична).

    Гра «Що має лежати у портфелі?»

Портфель.

Взимку до школи він біжить,

А влітку в кімнаті лежить,

Але тільки осінь настає,

Мене він бере за руку.

ручка.

Літери надруковані –

Дуже обережні.

Літери для письма

Я сама пишу.

Дуже весело пишеться ручці:

Літери тримають один одного за ручки.

Лінійка

Я – лінійка,

Прямота – головна моя риса.

Підручник

Вчитель у мене в портфелі!

Хто? Бути не може! Невже?

Поглянь, будь ласка! Він тут.

Його підручником звуть.

Закладка.

Я – гарна закладка.

Я вам потрібна для порядку.

Даремно сторінки не гортай.

Де закладка, там читай!

Гумка.

Я – гумка, я – гумка,

Запашна спинка.

Але совість у мене чиста –

Помарок стерла я з листа.

Пенал.

Олівець у пеналі мається,

Але він не ламається,

Ручка в темряві,

Але легко знаходиться.

Точилка.

Чому з-під точилки

В'ються стружки та тирса?

Олівець писати не хоче, -

Ось вона його й точить.

Олівець.

Я – малютка олівець,

Виписав я сто папірців.

А коли я починав,

То важко влазив у пенал.

Школяр пише і росте,

Олівець – навпаки.

Зошити.

Зошити в портфелі шаруділи,

Що у житті важливіше, вирішували.

Зошит «в лінійку» бурмоче:

Граматика!

А «в клітку» зошит, бурчить:

Математика!

На чому примирилися зошит із зошитом,

Для нас досі залишається загадкою.

Пензлик.

Над паперовим листом

Махає пензлик хвостом.

І не просто махає,

А папір маже.

Фарбує в різні кольори

Ух яка краса!

3. Фізкультхвилинка.

«Вийшли мишки…»

Вийшли мишки якось –

Подивитися, котра година,

Один два три чотири -

Мишки смикнули за гирі.

Раптом - пролунав страшний дзвін!

Втекли мишки геть!

4.Виділення звуків у слові.

А зараз пограємо так: якщо ви почуєте звук (К) або (КЬ), то лясніть у долоні:

Кінь, місяць, клубок, сани, літак, каша, кораблик, поїзд.

Гра «Скільки звуків почуєте?»

Якщо хтось із вас чує 1 звук – ставте 1 руку на лікоть, а якщо 2 звуки – 2 руки на лікоть.

(с) (ал) (у) (ма) (він) (р) (ко) (в)

5.Підсумок заняття.

Лист

Тема:

Цілі:- Навчити дітей штрихувати похило, писати елементи

букв, розвивати дрібну моторику пальців.

Обладнання:лекало, фрукти шаблони.

ХІД ЗАНЯТТЯ

    Організаційний момент.

- Зараз я загадаю вам загадки, а ви спробуйте їх відгадати.

Зустрівши зайчика, їжак-сусід
Каже йому: «…» (Привіт!)

А його сусід вухатий
Відповідає: «Їжачок, …» (Привіт!)

Хлопці, згадайте, коли ви кажете ці слова. (Коли зустрічаємо своїх знайомих)

А які ввічливі слова ви знаєте?

    Гра «Ввічливо - неввічливо».

Устаньте все. Я називатиму різні вчинки.Якщо йдеться про ввічливий вчинок – ви плескаєте у долоні, якщо про неввічливий вчинок – стоїте тихо, не плескаєте.

· Привітатися під час зустрічі.

· Натиснути і не вибачитися.

· Свистіти, кричати, шуміти в школі.

· Поступитися місцем старшим.

· Не вставати на звернення вчителя.

· Допомогти піднятися сходами.

· Попрощатися йдучи.

    Робота у зошитах «у вузьку лінію»

- Послухайте правила під час листа.

ПРАВИЛА ПРИ ЛИСТІ

Щоб гарно писати, треба гарно сидіти. Подивіться як це виконують школярі (Презентація).

4. Перевірка сприйняття:

Як треба сидіти? Покажи.

Нахил зошита? Покажи.

Як правильно тримати ручку? Покажи.

Відстань між партою та грудьми.

Відстань від зошита до очей.

Фізхвилинка музична

5.Гра «Продовжи» та штрихування.

6. Підсумок заняття.

Конспекти занять із експрес-підготовки до школи дітей 6-7 років. Тимофєєва

Які особливості та відмінності курсу експрес-підготовки від звичайних занять з підготовки до школи?
Специфіка курсу визначається стислими термінами та терміновістю набуття необхідних умінь та навичок у дитини.

Якщо ви братимете для експрес-підготовки звичайні конспекти, якими користувалися в роботі з групою протягом року, то вам доведеться зробити велику роботу, пов'язану зі складанням навчального плану на стислі термінита з вибором необхідних завдань. Педагогу визначити дуже складно, що треба сформувати у дитини за місяць, а що ні. Скільки букв вивчати за одне заняття, і чи варто навчати рахунку до 20 чи можливо обмежитися рахунком в межах десятка. Також перед педагогом стоятимуть й інші завдання: які знання треба відібрати щодо формування уявлень про навколишній світ, на які розумові операції варто звернути увагу тощо.

Таким чином, робота по повсякденним конспектам може призвести до зниження результативності курсу, і батьки залишаться незадоволеними отриманими знаннями у дитини.

Курс «експрес-підготовка» будується інакше. Діти обов'язково швидко та ефективно вчаться читати, рахувати та писати. Це три основні кити, на яких будується готовність дитини до школи, і ті три навички, які дійсно помітні оку вчителя та батьків. Саме цим «китам» у курсі «експрес-підготовка» приділяється посилена увага. Наприкінці експрес-підготовки ці три навички мають бути сформовані та ніяк по-іншому. Діти повинні зачитати, почати рахувати, а рука має бути «поставлена».

Крім того, має бути дано необхідний мінімум зі знань щодо навколишнього світу, сформовано вміння працювати в зошиті (орієнтування в клітинах, лист у клітинах та рядках), сформовано готовність до творчої діяльності (уміння працювати з ножицями, фарбами, пластиліном тощо). ).

У наших конспектах все продумано та гармонійно скомпановано. На одному занятті діти вивчають відразу кілька літер, повторюють пройдений матеріал, навчаються рахувати та вирішувати завдання, прописують елементи літер тощо.

Важливо! Після кожного заняття діти отримують аркуш із домашнім завданням, в якому йде закріплення вивченого матеріалу. .

Як будується курс?

Курс "експрес-підготовка" розрахований на місяць. Передбачається, що діти ходитимуть 4 рази на тиждень на 2 години – лише 16 занять (32 години). Цей курс можна розтягнути і на 2 місяці, якщо поставити його 2 рази на тиждень, а не 4 рази.

Тривалість заняття – 2 години. Діти виконують роботу усно і на робочих аркушах, які вони забирають із собою.

Після заняття діти одержують робочий лист, на якому необхідно виконати домашнє завдання. Виконане домашнє завдання діти приносять наступне заняття і педагог обов'язково перевіряє якість виконаної роботи.

Ким написано конспекти?

Конспекти з підготовки до школи написані методистами нашого клубу.

  1. Методистом та генеральним директором клубу Тимофєєвою Софією, яка понад 10 років викладала на кафедрі педагогіки та психології початкового навчання РДПУ ім.А.І.Герцена (м.С-Петербург) та є автором 30 наукових праць, автором книги «Дитячий клуб: з чого почати, як досягти успіху. Практичний посібник з організації дитячого розвиваючого центру». Спб., «Пітер», 2012., автором методичних матеріалів для дитячих клубів, що публікуються педагогічним видавництвом «Ювента» з 2012 року: «Пальчикова гімнастика на заняттях у дитячому клубі для дітей від 1 року до 7 років», «Рухливі ігри та ігрові вправи на розвиваючих заняттях у дитячому клубі для дітей від 1 року до 7 років», «Масажні паузи на розвиваючих заняттях у дитячому клубі для дітей від 1 року до 7 років», «Розвиток сприйняття кольору у дітей від 1 року до 2 років на комплексних заняттях у дитячому клубі. 40 завдань. Методичний матеріал», «Ліплення для дітей від 1 до 2 років на комплексних заняттях у дитячому клубі. 60 завдань. Методичний матеріал», «Малювання для дітей від 1 до 2 років на комплексних заняттях у дитячому клубі. 60 завдань. Методичний матеріал» і т.д.
  2. Методистом клубу Анастасією Шевченком, професійним логопедом, яка також є автором усіх перерахованих вище методичних книг, що випускаються педагогічним видавництвом Ювента.
Всі малюнки до занять намальовані дитячим художником СоюзМультфільму Ольгою Івановою спеціально для нашого клубу та не є незаконно завантаженими з інтернету. А всі вірші написані відомим дитячим поетом Світланою Ігнатовою спеціально для наших конспектів.

Безперечні плюси наших конспектів занять:

  1. Заняття написані справді високопрофесійними педагогами.
  2. Система занять настільки універсальна, що готує дітей до вступу до школи, яка працює за будь-якою програмою (Школа Росії, Школа 2100, Початкова школа ХХI століття, Гармонія, Перспективна початкова школа», «Класична початкова школа», «Планета знань», «Перспектива», системам, що розвивають Л.В. Занкова та Д.Б. Ельконіна – В.В. Давидова ).
  3. Конспекти розписані настільки докладно, що провести його може педагог дитячого клубу, який має будь-яку базову освіту, а не лише педагогічну.
  4. Конспекти включають всі види робіт, необхідні підготовки дитини до школи: формування навички читання, листи друкованими літерами, формування математичних здібностей (рахунок, вирішення завдань, геометрія тощо.), підготовка руки до письма, розвиток психічних процесів (мислення, пам'ять , увага, сприйняття, уява), формування знань про навколишній світ (дні тижня, пори року, види птахів, транспорту тощо) та ін.
  5. До конспектів обов'язково включаються види робіт, пов'язані з умінням працювати в зошитах як у клітинку, так і в рядок: графічні диктанти, копіювання по точках, лист елементів малих літер тощо.
  6. До кожного конспекту додається робочий лист, який насичений різноманітними завданнями на двох сторінках. На відміну від продаваних на освітньому ринкутематичних зошитів (окремо з читання, окремо з математики, окремо з розвитку пізнавальних здібностей і т.д.), робочий лист включає завдання і з читання, і з математики, і з розвитку психічних процесів (увага, пам'ять і т.д. .), а також підготовку руки до письма. Вам не доведеться на клуб закуповувати кілька робочих зошитів, щоб вирішити всі поставлені завдання з підготовки дітей до школи.
  7. Базою для проведення занять є лише ті посібники та матеріали, які є практично в кожному дитячому клубі: пензлики та фарби, пластилін, картон та папір, м'які іграшки та ляльки, муляжі овочів та фруктів, кубики, пірамідки, матрьошки тощо. У наших розробках ви не знайдете посібників, які складно чи неможливо купити.
  8. Педагогу не доведеться вигадувати з голови фрази, які захоплять дітей виконанням завдань – усі подібні «заманці» написані в конспекті.
  9. Заняття побудовані за лінією ускладнення і кожне наступне заняття закріплює раніше вивчений матеріал, а також просуває дітей у освоєнні нового матеріалу.
  10. Наші заняття гарантують навчання та розвиток дітей. Результати будуть видні батькам у найкоротший час!
У структурузаняття з підготовки дітей до школи 6-7 років обов'язково входить:
  1. Математичний блок
  2. Навчання читання
  3. Робота над складовою структурою слова
  4. Звуко-літерний аналіз слова
  5. Підготовка руки до листа
  6. Графічний диктант
  7. Формування знань про навколишній світ
  8. Розвиток мовлення
  9. Розвиток психічних процесів (увага, пам'ять, сприйняття, уява та мислення)
  10. Рухливі ігри
  11. Масажні паузи з текстом та розписаним обладнанням
  12. Розвиток дрібної моторики руки
  13. Пальчикова гімнастика
  14. Ліплення, малювання та аплікації.

Ціль: дати загальне поняття про мову людини, формування позитивної мотивації до пізнавальної діяльності Формування графічних навичок. Повторення та лист літер А, О, У, Ы, І.

Матеріал: їжачок, кішка, собачка, робочий лист. Картки з літерами А, О, У. Олівці.

- Тут-тук-тук! Ой, хлопці, хто це до нас іде? (Показуємо дітям їжачка)
- Їжачку, а навіщо ти до нас прийшов?
- Шу-шу-шу, фир-фир-фир!!!
- Хлопці, ви щось зрозуміли, що їжачок сказав?
- Їжачку, повтори ще раз.
- Шу-шу-шу, фир-фир-фир!!!
- Нічого не зрозуміло.
- Мяу, мяу, мяу.
Ой хто це до нас прийшов? (педагог дістає з-під столу кішку)
- Гав гав гав.
Ой, хто це до нас іде? (педагог дістає з-під столу собачку)
- Хлопці, ви зрозуміли, що сказали нам звірі? (ні) І я не зрозуміла.
- А ви мене розумієте? (Так). Ходімо, пограємося на килимі.
- Давайте пострибаємо, потопаємо, поплескаємо. Ви мене розумієте, тому що у нас із вами є людська мова, за допомогою неї ми з вами спілкуємось.

Педагог просить дітей по черзі назвати будь-яку дію. Діти називають і виконують його разом із педагогом (потанцюємо, покрутимося тощо).

- Ви кажете і всі вас теж розуміють. А навіщо нам потрібна мова? Щоб спілкуватись. А як бути, якщо люди далеко один від одного? Можна написати листа. Лист це теж мова, яку ми записуємо за допомогою букв. Ми з вами навчимося грамотно володіти своєю промовою: правильно говорити, писати слова та речення, а також читати!
- Послухайте слова, які я вам зараз скажу: лелека, азбука, арка. З якого звуку починаються ці слова? Правильно зі звуку А.
- А це буква, яка означає звук А. (Педагог показує картку з буквою А). Обведіть літеру пальцем. Намалюйте пальчик на столі. Намалюйте разом зі мною у повітрі.
- Тепер послухайте наступні слова і назвіть перший звук: Хмара, ослик, оси.
– Який звук почули? Звук О. А це буква О, яка означає звук О на листі. (Педагог показує картку з літерою О). На що схожа ця літера?

- Сьогодні згадаємо ще один звук та букву. Послухайте слова та виділіть перший звук: РОЗУМ, КАЧКА, ВУСИ.
– Який звук почули? Це звук У. І це буква У, яка означає звук У листі. (Педагог показує картку з літерою У).
- Обведіть букву У пальчиком. Намалюйте на столі. Намалюйте у повітрі.
- А тепер ми всі ці літери напишемо!

Діти в робочих аркушах обводять літери А О У. Педагог стежимо, щоб діти рухалися ліворуч і зверху вниз, не пропускаючи букв у рядках.

- Послухайте слова, які я вам зараз скажу: ГОЛКА, ІНДЮК. З якого звуку починаються ці слова? Правильно, із звуку І.
- А це буква, яка означає звук І. (Педагог показує картку з буквою І). Обведіть літеру пальцем. Намалюйте пальчик на столі. Намалюйте разом зі мною у повітрі.
- Тепер послухайте наступні слова та назвіть однаковий звук, який зустрічається у кожному слові: МИЛО, БИК, РИСЬ, ЛИЖІ.
– Який звук почули? Звук Ы. А це буква Ы, яка означає звук Ы на листі. (Педагог показує картку з літерою Ы). На що схожа ця літера?
- Обведіть літеру пальчиком. Намалюйте на столі. Намалюйте у повітрі.
- Обведіть букви Ы, І на робочих аркушах.

Діти в робочих аркушах обводять літери Ы, І. Педагог стежить, щоб рука дитини рухалася ліворуч і зверху донизу, не пропускаючи літер у рядках.

Навчання читання. Звуковий аналіз слів. Звук І

Матеріал

Педагог пропонує дітям назвати, що намальовано на картинках.

- Розфарбуйте предмети, назви яких починаються на звук І.
- Які картинки розфарбовуватимете? Чому?
- Промовте слова так, щоб звук І добре був чутний.

Навчання читання. Звуковий аналіз слів. Місце звуку Ы в словах

Матеріал: робочий лист, кольорові олівці.

- Знаю я, і знаєш ти, що немає слів, що починаються на звук Ы.
- Але в словах цей звук трапляється часто. Його можна почути в середині чи наприкінці слова.
- Придумайте самостійно слова зі звуком І, і скажіть, де звук стоїть, у середині чи наприкінці.
- Якщо звук Ы стоїть у середині слова – поставте червоним олівцем крапку у середині лінії, якщо кінці слова – в кінці лінії.
- Дякую, хлопці, що познайомили Машу зі звуками та літерами Ы, І.І.

Звертаємо увагу дітей, що у слові лижі звук І знаходиться в середині та наприкінці слова.

Числовий ряд. Рахунок до 20

Давайте з вами порахуємо до 20. Приготуйте ручки. Будемо з вами плескати в долоні і всі разом хором рахувати на кожну бавовну.

Педагог рахуємо разом із дітьми.

Рухлива гра. Дні тижня

Діти стають у коло.

У понеділок я купався, (зображаємо плавання)

А у вівторок – малював. (Зображуємо малювання)

У середу довго вмивався, (миваємось)

А у четвер у футбол грав. (Біг на місці)

У п'ятницю я стрибав, бігав, (стрибаємо)

Дуже довго танцював. (Кружимося на місці)

А в суботу, неділю (бавовна в долоні)

Цілий день я відпочивав. (Діти сідають навпочіпки, руки під щоку - засинають)

Математика "Рівність та нерівність"

Ціль: формувати вміння розуміти кількісні відносини між числами в межах 10, записувати їх за допомогою знаків "рівно" та "нерівно".

Матеріали: миска з 5 яблуками та 5 морквинами на кожну дитину (або дерев'яними, або вирізаними з картону), знаки = і, по 2 тарілки на кожну дитину. Зайчик – іграшка.

1. Урожай.

- Давайте допоможемо зайчику зібрати врожай.
- Покладіть на одну тарілку 1 яблуко, а на іншу 1 моркву. Скільки яблук? Скільки морквин? (По одному). Значить яблук та морквин порівну.
- Для того щоб показати, що кількість предметів однакова, використовується знак "рівно".

Педагог показує дітям знак.

Покладіть цей знак між тарілочками.

- Вийшло один одно одному.
- Покладіть на тарілку до яблука ще одне яблуко. Чи можна залишити знак одно? (Ні)
- Чому? (Два нерівно одному).
- Правильно. Для того щоб показати, що кількість предметів не дорівнює один одному, використовується знак "нерівно".

Педагог показує відповідний знак.

- Чим відрізняються знаки "рівно" та "нерівно" один від одного?
- Давайте між тарілочками зараз покладемо знак нерівності.
- Вийшло два нерівно одному.
- Покладіть на тарілку ще одну моркву. Який знак слід поставити? (Рівності)

Діти самостійно читають запис.

- А тепер самі покладіть моркви та яблука на тарілки та поставте потрібний знак між ними, прочитайте запис.

2. Педагог видає робочий лист.

Подивіться завдання з морквинами. Поставте між морквинами знак рівності чи нерівності.

Навколишній світ. Овочі та фрукти

Ціль: розвиток розумових процесів аналізу-синтезу, узагальнення.

Матеріал: муляжі овочів та фруктів, які лежать у мішку, дві миски.

Педагог організовує гру на килимі.

Маша вирішила загадати нам загадки, послухайте їх дайте відповідь на запитання.
- Чого в лісі більше: ялинок чи дерев?
- Чого на городі більше: овочів чи картоплі?
- Кого в дитячому садкубільше: дівчаток чи дітей?
- Маша принесла нам мішок, давайте подивимося, що в ньому лежить.

Діти по черзі дістають предмет із мішка та називають його.

- Ох, як багато овочів та фруктів лежало в мішку.
- Давайте складемо овочі складемо в одну миску, а фрукти в іншу.

Діти називають і сортують овочі та фрукти.

- Молодці, всі ми з вами розклали.

Масажна пауза. Мій мізинчик, де ти був?

Одягаємо та знімаємо пружинне колечко на всі пальчики по черзі.

Мій мізинчик, де ти був?

З безіменним – щи варив,

А із середнім – кашу їв,

З вказівним заспівав.

А великий мене зустрічав

І цукеркою пригощав,

Правий же великий танцював

І на танець запрошував.

Вказівний на правій

Вів у похід нас всією плетеною.

Середній брат несе рюкзак,

Безіменний ходить так.

А мізинець став грати,

Братів слухати запрошувати. (Хлопаємо у долоні під ритм вірша)

Раз два три чотири п'ять!

Розвиток мислення. Комбінаторика. Будиночки у зайчика

Ціль: розвиток комбінаторного мислення

Матеріал: робочий лист, олівці.

- Зайчик має два будиночки. Подивіться, як кролик вирішив розфарбувати стіни будиночків.
- Подивимося спочатку на будиночок із геометричними фігурами: кругом, квадратом та трикутником.
- Ми допоможемо зайчику розфарбувати стіни будиночка, а для цього треба домалювати фігури так, щоб вони в рядках не повторювалися. (Якщо діти немає уявлення про поняття " рядок " , то педагог пояснює).

Педагог разом із дітьми робить перший рядок, щоб їм стала зрозуміла суть завдання.

Діти самостійно "розмальовують" стіни другого будиночка.

Розвиток мовлення. Незакінчена розповідь "Кнопка"

Ціль: розвиток уяви, розвиток мови.

Матеріали: текст, який читаємо дітям вголос

"Жила-була канцелярська Кнопка. Якось потрапила вона в руки до злісного хлопчика, який став підкладати її хлопцям на стілець. Коли вони, присівши на стілець, схоплювалися як ужалені, хлопчисько гидко реготав. Кнопці її роль дуже не подобалася. І ось..."

Придумайте, що б ви зробили, якби були Кнопкою. Розповідь треба починати так: "Я, Кнопко, вигадала ось що..."

Рухлива гра. Зарядка – розминка

Діти стають у коло.

Для початку ми з тобою

Крутимо тільки головою. (Повільні обертання головою)

Корпусом обертаємо також. (Повороти вправо – вліво)

Це ми, звісно, ​​можемо.

А тепер ми присідаємо. (Присідаємо)

Ми чудово розуміємо –

Потрібно ніжки зміцнювати,

Раз два три чотири п'ять!

Насамкінець потягнулися

Вгору та в сторони. (Потягування)

Прогнулися. (Нахиляємося вперед)

Формування знань про навколишній світ. Дні тижня

Ціль: формування знань про дні тижня, формування тимчасових уявлень

Педагог із дітьми хором повторюють дні тижня, загинаючи при цьому пальчики.

- Скільки днів тижня? Як ви вважаєте, навіщо нам треба знати назви днів тижня?

Потім педагог запитує у кожної дитини назву днів тижня та за необхідності допомагає.

- А тепер, давайте, пограємо трохи з днями тижня! Якщо вчора була п'ятниця, то...
- Перед четвергом була...
- Щонеділі ми ходимо в парк і вчора теж ходили. Який день тижня сьогодні?
- Вранці я прийшла на роботу, а повернусь додому...

Математика. Рівність та нерівність

Ціль: продовжувати вчити розуміти кількісні відносини між числами в межах 10 записувати їх за допомогою знаків.

Матеріали: миска з 5 кружечками та 5 квадратиками на кожну дитину, знаки "рівно" та "не рівно", по 2 тарілки на кожну дитину, лялька.

Допоможемо ляльці Маші розкласти фігури.

Покладіть на одну тарілку 2 кола, а на іншу 3 квадрати. Який знак треба поставити одно чи нерівно? (Нерівно) Чому? (Бо 3 більше 2). Прочитайте запис. (Два нерівно трьом).

Так само складаємо ще 5 рівностей чи нерівностей.

Пальчикова гімнастика. Звірята

Дружать добрі звірята (пальці рук з'єднуються у "замок").

Дружать малі зайченята (ритмічний дотик мізинців обох рук).

Дружать в озері бобри (ритмічний дотик безіменних пальців обох рук).

Дружать у небі комарі, (ритмічне торкання середніх пальців обох рук).

Дружать милі їжаки, (ритмічне торкання вказівних пальців обох рук).

Дружать навіть ведмежата (ритмічне торкання великих пальців обох рук).

Ось як розігралися,

Лісом розбіглися! (руки опустити, потрясти кистями)

Підготовка рук до листа. Хвилясті лінії. Грядки

Ціль: розвиток графо-моторних функцій

Матеріал: робочий лист (див. вище), олівці.

Обведіть хвилясті лінії.

Педагог ставить домашнє завдання дітям.

Прощання

До побачення, до побачення приходьте до нас ще,

До побачення, до побачення з вами дуже добре.

До побачення, до побачення, приходьте знову.

До побачення, до побачення – весело гратимемо!

Підготовка до школи, заняття для дошкільнят – тема, яка турбує багатьох батьків. Що має знати малюк перед вступом до школи? Як прищепити йому навички, потрібні у засвоєнні шкільного матеріалу? Ось про це детально поговоримо у цій статті.

  1. Що має знати та вміти дитина у 6-7 років
  2. Підготовка до навчання у школі: з чого почати
  3. Завдання для підготовки до 1 класу
  4. Основи математики – наш особистий досвід
  5. Ігри для готовності дітей до школи

Здрастуйте, шановні читачі! Ця стаття присвячена тим, чий малюк незабаром стане першокласником. Підготовка до школи, заняття для дошкільнят – одна з головних тем для дбайливих батьків. Крім того, їх непокоїть безліч питань. Чи буде чадо добре вчитися, чи ходитиме на навчання із задоволенням, чи подолає чималий обсяг програмного матеріалу? Щоправда, деякі батьки вважають, що підготовка до школи - це зайве, “адже там навчать”. Це не вірно. Непідготовлена ​​дитина обов'язково зіткнеться під час навчання з певними складнощами. Якщо ви хочете, щоб шкільна програма давалася вашому синові легше, допоможіть йому!

У цій статті я опишу основні параметри, за ними ви зможете визначити для себе, чи ваша дитина готова до кроку в шкільне життя. Раджу взяти аркуш паперу з ручкою і під час читання відзначати собі моменти, з яких варто попрацювати. Я з сином займаюся в постійному режимі, докладно описую наші заняття, ділюся досвідом з читачами. Тому в статті ви побачите посилання на вже освітлені мною заняття, і якщо за даним пунктиком, вам потрібно попрацювати, не полінуйтеся перейти і прочитати окрему статтю. Тож почнемо!

Що необхідно знати та вміти дитині

Є думка, що дитина 6-7-річного віку має мати такі знання і вміння:

  • Знати власні прізвище, ім'я та по батькові. Необхідно також знати прізвища, імена та по батькові батьків, місце їх роботи, свою адресу та телефон;
  • знати найменування населеного пунктуде він живе, правильні назви інших країн світу;
  • знати найменування тварин, вміти відрізняти диких тварин від свійських, вміти розділяти їх у категорії (горобець - птах, акула - риба, ведмідь - звір). Крім того, необхідно знати найменування найпоширеніших рослин, овочів, фруктів та ягід;
  • знати пори доби, пори року, їх послідовність, а також кількість місяців на рік, кількість днів на місяці та тижні. Крім цього, малюку має бути відомо, як називаються дні тижня;
  • потрібно мати уявлення про основні природні явища;
  • найменування найпоширеніших кольорів;
  • знати назви кількох видів спорту;
  • відповісти як називаються професії, що найчастіше зустрічаються, вміти розповісти, чим займаються люди, що відносяться до тієї чи іншої професії;
  • крихітці необхідно вміти розповісти про свої улюблені заняття;
  • у 6-7-річному віці дітям потрібно знати правила дорожнього рухута призначення дорожніх знаків;
  • необхідні основи знань для навчання читання, письма та математики (уміння виділити певну літеру в слові, писати друковані літери, рахувати до 10 туди і назад, вирішувати легкі приклади в межах цих чисел, нехай навіть із використанням візуальних предметів).

Багато? Так, чимало! Завдання батьків – допомогти опанувати ці знання.

З чого розпочати підготовку дітей до навчання у школі

Підготовка дітей до навчання в школі включає різні завдання і вправи. Розберемо основні сфери.

Розвиток пізнавальної, емоційної та комунікативної сфер

Саме в дошкільному віцівідбувається формування основ спілкування у колективі. Як би там не було, а школа – це насамперед колектив. Що ж потрібно знати батькам?

  1. Враховуйте темперамент дитини, її звички та бажання. Не поспішайте події. Один малюк не може обійтися без друзів, інший чудово проводить час у компанії улюблених іграшок. Дозвольте дитині бути собою.
  2. Будьте прикладом, діти, самі того не усвідомлюючи, часто копіюють поведінку дорослих стосовно інших людей. Власний приклад діє краще, ніж будь-які настанови.
  3. Уважно слухайте сина чи доньку, ставте запитання, покажіть, що розповідь по-справжньому цікава.

Розвиток мовлення дошкільника

Ось кілька порад щодо мовного розвитку.

Також раджу послухати думку логопеда:

Навчання читання

Всупереч багатьом міфам і домислам, вміння швидко читати ніхто від першокласника не вимагатиме. Інша справа, важливо, щоб дитина запам'ятала найменування літер та відповідних їм звуків. Для цього є безліч варіантів розрізної абетки, кубики та пазли з літерами. Є і величезна кількість комп'ютерних ігор, що розвивають (нижче я пораджу нашу кохану), але занадто захоплюватися ними не варто.

Корисні вправи під час навчання дошкільника

Ці завдання для підготовки до школи допоможуть з освоєнням навичок письма, малювання, розвинуть уміння думати і робити висновки.

Логічні вправи

До дошкільника пред'являються досить серйозні вимоги у сфері логіки. Наприклад, потрібно:

  • Щоб він умів знайти зайве серед кількох предметів;
  • скласти розповідь за запропонованими картинками;
  • об'єднати кілька предметів за загальною ознакою (ця ознака має бути знайдена самостійно);
  • продовжити запропоновану розповідь.

Логічні вправи допомагають дошкільнику розвивати самостійне мислення, мовлення, і навіть вміння спілкуватися з однолітками, якщо задіяно кілька дітей. Ось приклад логічних вправ для дошкільнят від компанії Мерсібо. Після реєстрації на сайті, ви можете вибрати ігри на потрібний вік і почати захоплюючу подорож.

Запевняю вас, це цікаво! Мій син у захваті від програми, а я від ігрової форми, в якій подаються складні завдання. Не залишайте дитину одного віч-на-віч із завданнями, якщо йому буде важко, а поряд не буде того, хто допоможе - пропаде інтерес і час буде витрачено дарма. Наш досвід занять на розвиваючих сайтах.

Розвиток дрібної моторики

Підготовка до школи, заняття для дошкільнят немислимі без розвитку дрібної моторики. Формування дрібної пальчикової моторики тим більше актуально, що до 6-7 років закінчується формування зон кори головного мозку, які відповідають за розвиток дрібних м'язів руки.

Для формування дрібної моторики дуже корисні малювання, виготовлення виробів із пластиліну, глини, воску, складання конструктора, аплікація з різних матеріалів (тканина, сірники, кольоровий папір). Нехай виходить не все і не завжди! Важливо підтримувати дитину у її стараннях, говорити, що все неодмінно вдасться. Малюк стає впевненішим у собі, його самооцінка підвищується.

Ближче до 6-7 років, хлопчики та дівчатка, можуть захоплюватися ліпленням за інструкцією. Дітям стає важливий результат, вони із задоволенням дотримуються правил. У цьому можуть допомогти прості, але дуже наочні книги Віри Гроф.

Готуємо фундамент для математичних знань

Математика є одним із найскладніших шкільних предметів. Як правило, математика під час підготовки до школи викликає найбільшу кількість складнощів. Раджу ознайомитись з нашим досвідом із підготовки дошкільника до першого класу. Ось кілька цікавих статей, які, безперечно, будуть корисними.

Математика для дошкільнят

Математика не просто потрібна та складна, а й дуже цікава наука! У цій статті, я показала як зацікавити дитину рішенням математичних завдань. Моєму синові набагато цікавіше займатися, уявивши, що це не математичні приклади на додавання і віднімання, а смачні оладки або чарівна квітказ пелюстками завданнями та відповіддю в центрі.

П'ять веселих пальчиків

Візьміть аркуш паперу та олівець. Попросіть дитину обвести пальчики на руці. Тепер кілька завдань:

  • Перерахувати пальчики на руці;
  • привласнити кожному певний номер.

Шукаємо чотирикутники

Намалюйте кілька геометричних фігур і попросіть дитину знайти чотирикутники. Нехай малюк порахує їх та розфарбує, припустимо, у зелений колір.

Запам'ятай цифру

Заготуйте картки з написанням різних цифр. Візьміть дві картки і попросіть дитину, щоб вона запам'ятала їх найменування. Потім змішайте їх з рештою цифр, попросіть вибрати саме ті, які запам'ятав.

Склади цифри

Ця гра для дитини, яка добре знає, як пишеться та чи інша цифра. Заготуйте картки з цифрами від 1 до 10. Розріжте картки навпіл і попросіть дитину скласти половинки таким чином, щоб знов вийшло зображення цифр.

Ось наше відео про “серцеву математику” напередодні Дня Святого Валентина:

Можливі складності та помилки

Розглянемо найпоширеніші помилки батьків, з'ясуємо, як уникнути помилок під час підготовки до школи.

  1. Повна бездіяльність. Як уже говорилося, деякі батьки помилково вважають, що дитина всьому навчиться самостійно, “нічого їй мізки сушити”. Безперечно, навчиться, але йому доведеться набагато складніше, ніж підготовленим одноліткам. Та й самооцінка малюка страждає.
  2. Не менш серйозна помилка - перекладати всю відповідальність на дитсадок чи центр дитячого розвитку. Ніхто не каже, що навчання дошкільника – проста справа, але воно доступне всім батькам, які зацікавлені у хорошому результаті.
  3. "Краще пізно ніж ніколи". В цьому випадку прислів'я не працює. Намагатися зробити з дитини генія за кілька місяців до знаменного 1 вересня, гарячково виконуючи різноманітні завдання – щонайменше нерозумно. Потрібно, щоб підготовка до школи, заняття для дошкільнят були регулярними за кілька років до першого шкільного дзвінка.
  4. Найпоширеніша помилка - намагатися будь-що-будь навчити чадо навичкам читання, рахунки і письма. Звичайно, це чудові навички, але вони зовсім не гарантують того, що малюк успішно засвоюватиме шкільний матеріал. Набагато ціннішими навичками є вміння розмірковувати, порівнювати предмети, простежувати зв'язок між явищами, робити висновки.

Іноді буває, що малюк ніяк не може зрозуміти матеріал або засвоює його недостатньо добре. Нічого страшного у цьому немає. Просто у майбутнього школяра не сформувалися передумови даного матеріалу. Важливо, навчаючи дитину, не відбити в неї полювання до занять, не завдати шкоди майбутньому навчальному процесу. Не зробити так, щоб підготовка до школи, заняття для дошкільнят перетворилися на рутину. Як це зробити? Дуже просто. По-перше, займатися регулярно. По-друге, вибирати такі ігри та вправи, які не просто корисні, а й подобаються дитині.

На сьогодні у мене всі, шановні читачі, якщо інформація видається вам корисною, поділіться нею в соц. мережах з друзями, дотримуючись . А я постараюся радувати вас не менш цікавими статтями. Щоб не пропустити щотижневу розсилку, підпишіться, будь ласка, вгорі сторінки.