Конспект заняття по пізнавальному розвитку в середній групі з використанням нетрадиційної техніки малювання і елементами експериментування тему: «Рибки плавають в акваріумі». Конспект НСД в середній групі: «Акваріумні рибки і ази математики познават

конспект заняття

Тема: «Акваріум і його мешканці»

мета: розширити уявлення дітей про акваріумі і його мешканців

завдання:

Уточнити уявлення дітей з обмеженими можливостями про те, що в акваріумі живуть риби, равлики, рослини;

Закріпити знання дітей з обмеженими можливостями про функції риб, призначення акваріумних рослин (риби плавають, равлики повзають, чистять стінки акваріума, рослини ростуть, прикрашають акваріум, служать деяким рибам їжею або притулком);

Розвиток почуття співпереживання і емоційної чуйності до мешканців акваріума.

Матеріал й устаткування: акваріум в живому куточку, модель риби, пластилін, дощечки для ліплення, стеки, музичний центр, запис музики для проведення релаксації.

Хід заняття:

(Діти сидять півколом перед столом, на якому знаходиться накритий серветкою акваріум)

П: - Хлопці, спробуйте відгадати мою загадку:

Будинок стоїть,

До країв водою налитий.

Без віконець, але не похмурий,

З чотирьох сторін прозорий.

У цьому будиночку мешканці

Всі вмілі плавці (Акваріум)

(Відповіді дітей)

П: - Правильно, акваріум, а які проживають квартиранти в цьому прозорому будиночку? (Риби)

Давайте познайомимося з рибами і розглянемо, що є у риб.

Гра "Акваріум і його жителі"

(Педагог читає вірш про рибок і звертає увагу дітей на цих рибок)

1. До нас з казки припливла,

Там царицею була,

Рибка ця непроста -

Рибка ця - золота

Довгий гострий хвостик носить

І зветься (мечоносець)

2. Рибу хижу з вусами

Називаємо ми ... (гурамі)

3. У кого під каменем будиночок?

Він вусатий, строкатий(Сомик)

4. Як місяць сріблястий і сумна на вигляд,

Загадкова рибка в акваріумі сидить(Скалярія)

5. Маленька, красива, спритна і пустотлива

Рибка (гуппі) по воді пропливає.

П: - Рибами ми помилувалися, а тепер подивимося і назвемо, що є у риб і навіщо це їм потрібно:

(Звертає увагу дітей на модель рибки)

Тіло овальної форми

Плавці на спинці і черевці (допомагають рибки плавати у воді)

Хвіст (допомагає плисти, рулити і повертати)

Є очі (риби сплять з відкритими очима, тому що немає століття)

Є рот (щоб рибка харчувалася)

Є зябра (за допомогою їх риби дихають під водою)

Тіло вкрите лусочками.

Физминутку.

Рибки плавали, пірнали - хвилеподібні вертикальні руху долоньками.

І плескалися на воді - хвилеподібні горизонтальні рухи долоньками.

Те зійдуться, розійдуться, - горизонтальні сходяться і розходяться руху

Те зариються в піску - присідають з круговими рухами долонь.

Гра "Наряди рибку"

(Дітям лунають силуети акваріумних рибок і лусочок; діти вставляють лусочки в прорізи на тілі риби, наряджають свою рибку і закріплюють назва "луска")

П: - Давайте добре подивимося, хлопці, а хто ще живе разом з рибами в акваріумі (відповіді дітей)

Правильно - це равлики, черепашки, акваріумні рослини.

П: - Як ви думаєте, риби, равлик вони живі чи ні? (Відповіді дітей)

П: - Правильно, рибки і равлики живі істоти.

У якій воді їм хотілося б жити? (Відповіді дітей)

П: - У чистій воді.

П: - Знаєте, хлопці, акваріумні рослини також потрібні акваріуму, для краси. А деякі риби сховаються там і можуть поласувати травинками.

П: - Давайте подивимося, як їдять рибки.

(Діти спостерігають за процесом годування акваріумних рибок).

П: - А тепер наші рибки запрошують нас відпочити на морському березі.

Релаксація «Сон на березі моря»

Звучить спокійна музика, діти розташовуються на килимі: лягають, очі закриті і слухають шум моря. Педагог спокійним голосом розповідає про те, що всім дітям сниться один і той же сон. У цьому сні, вони бачать море з прозорою блакитною водою, через товщу якої, можна розглянути підводний світ: незвичайні водорості, дивовижних риб, медуз і веселих дельфінів (потім пауза). Тиша, чути тільки шум моря і крики чайок.

Але пора прокидатися і знову повертатися (діти відкривають очі, повільно сідають, а потім встають)

П: - На пам'ять про сьогоднішню зустріч з мешканцями акваріума давайте виліпимо вподобану вам рибку.

(Діти займають робочі місця за столом і під спокійну музику починають працювати; вихователь надає допомогу радою або показом)

П: - Молодці, хлопці! Ваші рибки дуже красиві і обов'язково сподобаються нашим мешканцям акваріума.

Бережіть свій гарний будинок для риб, доглядайте за рибами, не забувайте, що вони живі, що їм треба вашу увагу, годуєте їх, а вони будуть радувати своєю красою.

Рогачова Майя Петрівна

Вихователь МБДОУ № 8

Мета. Підвести до поняття «риби». Вчити встановлювати умови, необхідні для життя риб, вчити порівнювати. Закріплювати поняття «ціле» і «частина», навички рахунку, просторові уявлення; розвивати логічне і комбинаторное мислення, пам'ять, просторову уяву, комунікативні здібності, мова. Вчити складати розповідь за схемами.

Матеріал й устаткування. Акваріум з декоративними рибками. Аркуш білого паперу і смужки паперу різного кольору і розміру (блакитні, жовті, зелені, сірі). Опорні картинки для формування поняття «риби». Картки із зображенням різних видів корму.

Хід заняття в середній групі Частина 1. Акваріум

Діти підходять до акваріуму; розглядають його і з'ясовують, що в ньому є крім рибок; звертають увагу на красу акваріума.

П. Скажіть, будь ласка, що є в акваріумі?

Д. В акваріумі є вода, рослини, пісок, молюски.

П. Навіщо на дні потрібен пісок? Камінці?

Д. В пісок садять рослини. Камінці потрібні для того, щоб рибки могли сховатися за ними.

П. Навіщо в акваріумі потрібні рослини?

Д. Рослини красиві. Деякі рибки ними харчуються. Рослини виділяють кисень, яким рибки дихають. Серед рослин рибки ховаються.

П. Подивіться, де ще в акваріумі є рослини?

Д. Деякі ростуть в грунті, а інші плавають зверху.

П. А тепер давайте облаштуємо кожен свій акваріум.

Діти сідають за столи.

Частина 2. Облаштовуємо акваріум.

Перед кожною дитиною на столі лежать аркуш білого паперу і набір смужок, які вони повинні розташувати на аркуші. Згадуючи «поверхи» акваріума, діти мають у своєму розпорядженні різнокольорові (блакитні, зелені, жовті, сірі) смужки на білому тлі.

У дітей має вийти ось така модель акваріума:

П. Зі скількох частин ( «поверхів») складається наш акваріум?

Д. Один, два, три, чотири, п'ять, шість, сім. Сім.

П. Що це за поверхи?

Д. Пісок, каміння, рослини, вода, рослини, вода, повітря.

Педагог показує свою модель акваріума, в якій рослини розташовані на поверхні води.

П. Скільки частин ( «поверхів») в моєму акваріумі?

Д. Один, два, три, чотири, п'ять, шість. Шість.

П. Куди зникла одна частина? (Діти пояснюють, що педагог помістив плаваючі рослини зверху води.) А у кого-небудь є інші моделі акваріума?

Д. Інших моделей у нас немає.

П. Скільки різних частин в акваріумі?

Д. Одна, дві, три, чотири, п'ять. Всього п'ять різних частин.

П. Чому ви так вважаєте?

Д. Це вода і це вода (показують на дві блакитні смужки). Це рослини і це рослини (показують на дві зелені смужки).

Педагог підсумовує: дві зелені смужки означають, що в акваріумі є расті-ня на дні і в воді, дві блакитні смужки означають, що в акваріумі є вода.

Примітка. Якщо діти не можуть самостійно облаштувати акваріум, педагог попередньо проводить бесіду такого роду.

П. З якою смужки почнемо облаштовувати акваріум?

Д. З блакитний. Вона позначає воду.

П. Яка вона за величиною?

Д. Невелика. Менше білої.

П. Як ви це визначили?

Д. Над нею на білому аркуші залишилося багато вільного місця.

П. А що є на верхньому поверсі акваріума? Чому рибки іноді піднімаються вгору з відкритим ротом?

Д. Вгорі повітря. Вони їм дихають.

П. Отже, скільки в акваріумі ми визначили основних частин? Які?

Д. Внизу блакитна смужка і вгорі біла. Дві частини.

П. Облаштуйте акваріум з допомогою смужок паперу і порахуйте, скільки тепер стало частин ( «поверхів») в акваріумі.

Частина 3. Риби

  • Конспект заняття з розвитку мовлення. Тема: Степові загадки
  • Конспект інтегрованого НСД за освітніми областям «Пізнання», «Соціалізація» в підготовчій групі «Країна, в якій ми живемо»
  • Анастасія Краснова
    Конспект заняття по пізнавальному розвитку: «Акваріум і його мешканці»

    Уточнення уявлення про те, що в акваріумі живуть рибки, равлики, рослини (рибки плавають, равлики повзають, рослини ростуть, і всі вони живі).

    Розвиток почуття співпереживання і емоційної чуйності до мешканців акваріума.

    Освітня область: «Пізнавальний розвиток» (інтеграція з освітніми областями «Мовний розвиток», «Соціально-комунікативний розвиток,« Художньо-естетичний розвиток »,« Фізичний розвиток »).

    Освітні завдання:

    Закріплювати і розширювати уявлення дітей про особливості життя мешканців акваріума;

    Закріпити знання дітей про функції риб, призначення акваріумних рослин (риби плавають, равлики повзають, чистять стінки акваріума, рослини ростуть, прикрашають акваріум, служать деяким рибам їжею або притулком).

    Розвиваючі завдання:

    Розвивати пов'язану мова;

    Формувати і активізувати словник: акваріум, акваріумна рибка, Скалярия, Гуппі, Сомик, водорості;

    Розвивати допитливість, пам'ять і мислення дітей;

    Розвивати зорове сприйняття.

    Виховні завдання:

    Виховувати екологічну грамотність у дітей;

    Виховувати дбайливе ставлення до тварин;

    Сприяти освоєнню культури спілкування з дорослими і однолітками, прояву емоційної чуйності;

    Інтерес до художньої літератури.

    Методи і прийоми: розглядання, читання віршів, загадок, постановка проблемного питання, бесіда.

    Матеріали, обладнання: макет акваріума, д / і «Хто живе в акваріумі?», картинки «Акваріумні мешканці», вірші, загадки про акваріум і його мешканців, кольорові олівці, заготівля акваріума з паперу.

    Попередня робота: бесіда про підводний світ, розгляд ілюстрацій на тему: « Акваріумні рибки», Проведення дидактичної гри« Підводні мешканці », читання вірша І. Токмаковой« Де спить рибка ».

    Хід заняття:

    вихователь:

    Вихователь створює ігрову ситуацію для постановки мети: читає загадку про акваріум. Активізує увагу дітей. Спонукає на висловлювання своїх думок.

    Скляний будиночок на вікні

    З прозорою водою,

    З камінням і піском на дні

    І з рибкою золотою. (Акваріум)

    У Тимка на увазі

    Рибки плавають у ставку.

    Сумно кіт дивиться на ставок:

    Ось зловити б рибку тут!

    Чи не зловиш. Як на зло

    Ставок захований за скло.

    (Акваріум)

    Варто на комоді скляну посудину.

    Равлики і рибки в посудині живуть.

    Але тільки звідти ти риб не лови!

    На рибок красивих ти просто дивись.

    (Акваріум)

    Діти слухають загадку, висловлюють свою думку.

    Вихователь: - Правильно, акваріум.

    Звертає увагу на макет акваріума з рибками. Розповідає про будову рибок.

    Вихователь: - Хлопці, подивіться, це акваріум. На дні у нього пісок, камінчики, різні черепашки. Дуже затишно стає в кімнаті, де є акваріум. Хочеться сидіти біля нього і спостерігати за його мешканцями, а які проживають квартиранти в цьому прозорому будиночку?

    Давайте познайомимося з рибами і розглянемо, що є у риб.

    І яких частин складається рибка? (Голова, тулуб, хвіст)

    А що допомагає рибку плавати? (Плавці)

    Де у рибки плавці? (На спині, на боках, на животі і на хвості)

    Як рибка рухає хвостом? Давайте рукою покажемо. У кого краще вийти?

    Подивіться, тіло риби стисло з боків, плоске. З такою формою тіла добре плавати.

    На тілі у рибок є луска, вона захищає рибок. Голова у них загострена, що на голові у рибок?

    У них великі очі. Вони знаходяться з боків голови.

    А ще у них є рот, за допомогою якого вони їдять корм.

    Риби добре бачать корм, один одного і тих, хто їх годує. А знаєте, як рибки харчуються? Вони помічають руху за акваріумом і підпливають ближче, коли підходить людина. А що їсть риба, як ви думаєте?

    У них особливий корм, який продається в магазині. Рибок треба годувати щодня.

    У якій воді рибкам хотілося хотілося б жити? (У чистій)

    Вода в акваріумі завжди повинна бути чистою, прозорою. Рибки дихають повітрям, який є в воді. Якщо вода стане брудною, її треба поміняти. Інакше рибки захворіють і загинуть. Давайте, дізнаємося, які рибки живуть в акваріумах.

    Пропонує розглянути ілюстрації із зображенням різних акваріумних рибок. Спонукає до конструктивного мислення.

    Діти розглядають картинки, відповідають на питання.

    вихователь: Яких акваріумних рибок ви знаєте?

    Загадування загадок про акваріумних рибок.

    Блищить в банку чистої

    Спинкою золотистої.

    (Акваріумна рибка)

    Одягаються нарядно,

    Поглянути на них приємно

    Однотонні, рябі,

    Жовті й блакитні

    Некапризну рибки -

    всім знайомі

    (Гупёшкі)

    Він на самому дні живе

    У нього вусатий рот

    Все, що зверху впаде

    акуратно підбере

    На ніч спати йде в будиночок

    Рибку називають (Сомик)

    До нас з казки припливла,

    Там царицею була.

    Це рибка не просте.

    Рибка. (Золота)

    По черзі показує картинки акваріумних рибок з загадок.

    Якщо відповідь дитини неправильний, діти виправляють помилки, даючи правильну відповідь.

    Вихователь: Давайте добре подивимося, хлопці, а хто ще живе разом з рибами в акваріумі.

    Правильно - це равлики, черепашки, акваріумні рослини.

    Равлики повзають по стінках аква-ріума і водоростям, тим самим очищаючи їх.

    А навіщо в акваріумі зелена тра-ва? Це водні рослини - водорості. Знаєте, хлопці, акваріумні рослини також потрібні акваріуму, для краси. У них рибки ховаються, відпочивають, а можуть ними поласувати.

    Физкультминутка. Гра «П'ять маленьких рибок»

    вихователь:

    Пропонує пограти в гру «П'ять маленьких рибок»:

    П'ять маленьких рибок плескалися в річці. (Імітація руху риб)

    Лежало велике колоду на піску. (Розвести руки в сторони)

    Перша рибка сказала: «пірнати тут легко». (Імітація пірнання)

    Друга сказала: «адже тут глибоко». (Чи загрожують вказівним пальцем)

    Третя сказала: мені хочеться спати. (Руки скласти під вухо)

    Четверта стала трохи замерзати. (Потерти кистями плечі)

    П'ята крикнула: тут крокодил, (Руками імітують пащу крокодила)

    Пливіть швидше, щоб не проковтнув. (Тікають на свої місця)

    Діти виконують рухові руху, зазначені в тексті.

    Дидактична гра «Хто живе в акваріумі».

    Проблемна ситуація:

    вихователь: Хлопці, рибки втратили свій будиночок. Що ж робити? Давайте, знайдемо рибкам будиночки?

    Діти приходять до висновку, що вони допоможуть їм знайти будиночок.

    Діти за допомогою картинок знаходять рибкам свій будиночок.

    вихователь: Молодці, як багато ви знаєте. Хвалить хлопців.

    вихователь: Про кого ми з вами говорили?

    Що нового ви дізналися?

    Що ще хотіли б нового дізнатися про акваріум?

    Хлопці, давайте, намалюємо свою рибку в акваріумі?

    Діти на заготовлений з паперу акваріумі малюють свою рибку.

    Публікації по темі:

    Конспект НСД по пізнавальному розвитку в старшій групі «Я в акваріум дивлюся, різних рибок я люблю!» Розроблено: вихователь Костюченко Світлана Валентинівна ГБДОУ ДС № 6 Калінінського району м Санкт-Петербурга Мета: Розширювати знання дітей.

    Конспект заняття по пізнавальному розвитку (дослідницька діяльність) Соколова Ірина Миколаївна Тема: Чарівниця вода Мета: Знайомство.

    Конспект заняття по пізнавальному розвитку «В гості до Лесовичка» Програмні завдання: - Закріплювати знання про сезонні явища: танення снігу, приліт птахів з теплих країн, пробудження диких тварин (ведмедя ,.

    Конспект заняття по пізнавальному розвитку Тема «В яскравій сукні модниця танцювати мисливиця» Програмний зміст Інформаційні складові: Освітня: Закріпити у дітей уявлення.

    Конспект заняття по пізнавальному розвитку «Чудо-повітря» конспект відкритого заняття Тема: «Чудо повітря» Підготувала і провела: Ельченкова С. В. МДОУ дитячий сад №9 «Сонечко» м Южноуральск.

    Конспект заняття по пізнавальному розвитку «Місто моє рідне» Мадоу Д / С №37 «Дружна сімейка» Конспект заняття з пізнавальному розвитку «МІСТО МІЙ РІДНИЙ» З дітьми старшого дошкільного віку.

    Конспект заняття по пізнавальному розвитку «Комахи» Тема заняття: «Комахи». Вікова група: 3-4 роки. Мета: Формування уявлень дітей про літніх зміни в природі, про комах.

    Конспект заняття по пізнавальному розвитку (середня група) (До групи входить вихователь в руках несе коробку) В: Доброго дня хлопці! Подивіться, що я вам принесла, хочете дізнатися, що всередині коробки ?.

    Конспект заняття по пізнавальному розвитку тема «Автобус» Муніципальне дошкільний навчальний бюджетна установа дитячий садок «Оленка» КОНСПЕКТ СПЕЦІАЛЬНО ОРГАНІЗОВАНОЮ СПІЛЬНОЇ.

    Конспект заняття з розвитку мовлення в старшій групі «Морські мешканці» Конспект заняття з розвитку мовлення та малювання в старшій групі

    Олеся Круглова
    Конспект заняття в середній групі «Хто живе в акваріумі?»

    Конспект заняття в середній групі

    по темі: «Хто живе в акваріумі.

    програмне зміст:

    Викликати бажання у дітей піклуватися про мешканців акваріума. Розвиваємо загальні інтереси. Уточнити уявлення дітей про те, що в акваріумі живуть рибки, Рослини, всі вони живі. Рибки живуть в хороших умовах. Активація мови, розвиток пізнавальної мови.

    вихователь: Хлоп'ята, де у нас живуть рибки? (В море, озері, річці)

    вихователь: Правильно! Давайте подумаємо, а в квартирі можуть рибки жити (Можуть)

    Цей будинок не дерев'яний,

    Чи не з каменю цей будинок,

    Він прозорий, він скляний

    Нема номера на ньому

    І мешканці в ньому не прості

    Чи не прості, золоті.

    Ці самі мешканці - знамениті плавці.

    діти: акваріум

    вихователь: А хто у нас живе в акваріумі? (Рибки, рослини)

    вихователь: А давайте подивимося наш акваріум.

    І поспостерігаємо за рибками.

    Всі рибки у нас плавають? (Так)

    А вони швидко плавають? (Так)

    А вода у рибок повинна бути чиста або брудна? (Чиста)

    (Пояснює діткам, що в поганих умовах рибки можуть захворіти, тоді вони будуть погано плавати. Показати який не повинна бути вода. Беремо баночку з каламутною водою)

    А які у нас рибки?

    (Перераховуємо : Що є у рибок)

    Що у неї попереду, а що ззаду? (Голова, хвіст)

    Де спинка, а де черевце? (Нагорі, внизу)

    Що у рибки на голові (Очі, рот)

    вихователь: Які молодці хлопці, тепер знають, що є у рибок.

    вихователь: А в який водичці живуть рибки?

    (Пропонуємо діткам помацати воду)

    вихователь: А що ще є в нашому акваріумі? (На дні камінці і пісок, рослини)

    А рибки їдять рослини? (Так)

    А що ще їдять рибки (Корм)

    Це спеціальний корм для рибок. понюхайте: Запах-риб'ячий.

    вихователь: І рибок потрібно годувати щодня.

    Давайте їх погодуємо

    (Одному з дітей коробочку з кормом, іншому-кришечку, інші дітки годують рибок, позначаючи їм міру годування).

    Спостерігаємо як рибки їдять.

    вихователь: А поки вони їдять, розповім вам

    Счіталачку

    «Іні, міні, Майні, травень.

    Рибку за ногу злови.

    якщо рибка: "Ой ой ой",

    Відпусти її додому »

    Рибки поїли і попливли відпочивати, скажімо їм "До побачення!".

    методична література:

    1 .. Комплексні заняття за програмою«Від народження до школи» під редакцією Н. Є. Веракси ,. вид-во «Учитель» -2016г.

    2. Миколаєва С. Н. Парциальная програма «Юний Еколог». - М .: Мозаїка-Синтез, 2016.

    Публікації по темі:

    Конспект заняття по ознайомленню з навколишнім світом в середній групі «Хто живе в лісі?» Мета: розширювати уявлення дітей про диких тварин нашого краю. Завдання: - продовжити знайомство дітей з тваринами лісу, їх особливостями.

    Тема: "Комахи." Програмні завдання: 1. Вчити переказувати вперше прочитаний текст на основі тимчасово-просторових моделей. 2. Закріпити.

    Тема: «Фрукти» Мета: уточнити і розширити знання дітей про фруктах. Завдання: 1. Закріпити знання про колір, форму, розмір, смак, запах, характер.

    Конспект заняття по пізнавальному розвитку в середній групі з використанням нетрадиційної техніки малювання і елементами експериментування тему: «Рибки плавають в акваріумі».

    мета:

    • тренувати дітей в техніці роботи з гуашшю; в правильному триманні кисті (не напружуючи м'язів, що не стискаючи пальці);
    • продовжувати вчити набирати фарбу на кисть акуратно, вмочати всім ворсом в баночку з фарбою, знімати зайву фарбу про край баночки легким дотиком ворсу;
    • вчити малювати нестандартної технікою (долонькою)
    • розвивати естетичне сприйняття
    • викликати бажання допомагати і піклуватися про риб.

    Матеріали та обладнання:

    матеріали:

    - демонстраційно - наочний матеріал: картинки із зображенням акваріумів;

    - дидактичний матеріал: чудовий мішечок, іграшка рибка, трафарети рибок;

    - роздатковий матеріал: намальовані акваріуми; блюдо з фарбою, фарби в баночках: зелена, чорна; вологі серветки, пензлик, підставка, тарілочки з гуашшю, фарби, пензлики, спонжик, серветки вологі і сухі на кожну дитину, картінка- акваріум (10 шт.)

    устаткування: мольберт, орг-скло з колажем «Акваріум», указка, компресор для акваріума, стаканчики з водою (10 шт.), трубочки (10 шт.), ноутбук.

    Попередня робота:провести заняття по ФЦКМ на тему: «Акваріумні рибки», вивчити «ритуал входження в підводний світ», вивчити пальчиковую гімнастику «Рибки плавають».

    Індивідуальна робота: з Оленою Блінової - вивчити вірш «Акваріум».

    Словникова робота: компресор.

    хід заняття

    Діти заходять в «Творчу лабораторію»

    В: Діти, ви любите сюрпризи? (Відповіді дітей) Я приготувала вам сьогодні цікавий сюрприз «Чудесний мішечок», в ньому щось знаходиться. Ви повинні на дотик відгадати, що в ньому (Діти визначають предмет, що знаходиться в мішечку, висловлюють свої думки).

    Вихователь: А тепер послухайте загадку.

    Будинок стоїть, до країв водою налитий.

    Без віконець, але не похмурий, з чотирьох сторін прозорий.

    У цьому будиночку мешканці

    Всі вмілі плавці.

    Що це таке?

    Восп-ль: Правильно, це акваріум. Хлопці, подивіться на ці картинки, акваріуми бувають різні: круглі, квадратні, прямокутні, маленькі і великі . Я хочу запросити вас в дивовижний підводний світ акваріума. Хочете туди потрапити. Тоді давайте вимовив чарівні слова. Діти стають в коло (ритуал)

    Ось ми і опинилися підводному світі. Діти, подивіться, який чарівний акваріум. Давайте сядемо за столи і розглянемо його і розповімо про нього.

    В:. Скажіть, хто живе в акваріумі? (Рибки).

    В: Правильно, в ньому живуть різні рибки: гуппі, мечоносці, півники, золоті рибки і багато інших. Акваріум-це цілий підводний світ.

    - Хлопці, подивіться уважно, чи все рибки однакові? (Немає)

    А чим вони відрізняються? (Формою тіла, розміром, кольором, різна форма плавників і хвостиків).

    А що у них спільне? (Хвіст, плавники, луска).

    Хлопці, скільки всього рибок в акваріумі? А скільки рибок пливе вправо, а вліво?

    Ще рибок можна назвати мовчунами, тому що вони не видають звуки.

    Що ви бачите ще в акваріумі? (Пісок, камінчики великі і маленькі, водорості). Як ви думаєте для чого потрібні водорості в акваріумі? (Деякі рибки ними харчуються. серед рослин рибки ховаються. Рослини виділяють кисень, яким рибки дихають).

    А ще, хлопці, в акваріум ставлять спеціальний пристрій - компресор, показує ілюстрацію акваріума з компресором, а потім і сам компресор.Для чого ж він потрібен в акваріумі? Компресор очищає воду і збагачує її киснем.

    експериментальна діяльність

    Давайте станемо з вами компресорами і покажемо, як працює пристрій для подачі повітря. Послухайте уважно правила.

    Один кінець трубочки потрібно повністю опустити в воду, а в інший кінець трубочки обережно подути від себе. Подивіться, як я це роблю. Набираю повітря через ніс і дую від себе. А тепер ви подмімо в трубочку і поспостерігайте, що станеться.

    Що спостерігаєте? (Бульбашки)

    Звідки взялися бульбашки? (Від повітря)

    Ви видихнули повітря, а він у воді видно у вигляді бульбашок. За цим принципом працює компресор в акваріумі.

    А тепер давайте трохи пограємо. Виходьте на килим і візьміть зі столу по одній картці, на якій зображена рибка. У кожної рибки є пара. Під музику рибки плавають, як тільки музика закінчиться, кожен повинен знайти собі пару.

    Гра «Знайди пару»

    Гра повторюється 2 рази, але з різними картинками.

    Діти сідають за столи.

    Восп-ль: роздає шаблони акваріума. Поклали все ручки на коліна, спинки вирівняли, ніхто нічого не бере, а тільки уважно дивиться і слухає. Хлопці, що я вам роздала, що це? (Акваріум). Правильно. А кого в ньому не вистачає. (Рибок). І я вам пропоную заселити наші акваріуми рибками. Давайте їх намалюємо. Але малювати ми будемо незвичайним способом.

    Розгляд готового зразка намальованою рибки. Проговорити як намальовано тулуб (відбитком лівої долоньки), що ще потрібно домалювати пензликом (очі, рот).

    А зараз я покажу вам, як ми будемо малювати рибок. Дивіться уважно і запам'ятовуйте. Спонжиком фарбуємо ліву долоньку. Потім прикладаємо долоню в центр акваріума і добре притискаємо, не рухаючи її.

    Потім витираємо серветкою руку. Потім маку вказівний пальчик в чорну фарбу і малюємо око, витираємо серветкою пальчик. Беремо пензлик за залізну сорочку, маку в чорну фарбу і малюємо рибку ротик. І нарешті знову маку вказівний пальчик в синю фарбу і малюємо бульбашки.

    Не забувайте про правила користування фарбами і пензликом. Пензлик тримаємо правильно, як олівець. Надлишки фарби з пензлика витираємо об край баночки.

    А тепер перед малюванням розімніть наші долоньки і пальчики, щоб вони були слухняними і добре впоралися із завданням, тому що малювати ви будете саме ними.

    пальчикова гімнастика

    Рибки плавають в водиці

    Рибкам весело грати

    Рибка, рибка пустунки

    Ми хочемо тебе зловити

    Рибка спинку ізогнула

    Крихітку хлібну взяла

    Рибка хвостиком махнула

    Рибка швидко спливла.

    Приступаємо до роботи. Малюємо акуратно, не заважаємо один одному. Згадуємо, як правильно користуватися фарбою і пензликом.

    Виконання дітьми робіт.

    Підсумок заняття.

    Восп-ль: Діти, подивіться які чудові рибки у вас вийшли. Проводиться аналіз робіт.

    А зараз Софія Ш. розповість вірш про акваріум.

    Цей будинок не дерев'яний,

    Чи не з каменю цей будинок.

    Він прозорий, він скляний,

    Нема номера на ньому.

    І мешканці в ньому не прості,

    Чи не прості, золоті.

    Ці самі жільци-

    Знамениті плавці.

    Вам сподобалося наше заняття?

    Про що ми з вами сьогодні говорили?

    Що ми малювали?

    Вед. Давайте ми подаруємо наші роботи гостям на згадку про наше чудове занятті.